W obiektach Straży Granicznej kluczowe jest zabezpieczenie granicy, przejść granicznych oraz pełna weryfikacja osób oraz pojazdów przekraczających granicę państwa. Inteligentne systemy zabezpieczeń mają za zadanie przede wszystkim wychwycić osoby, które nielegalnie przekraczają granicę, zapewnić kontrolowany dostęp do budynków i pomieszczeń, zabezpieczyć teren w ciągu granicy państwa oraz prowadzić pełen monitoring wizyjny za pomocą kamer obserwacji dziennej i termowizyjnej do szybkiej identyfikacji intruzów.

Systemy oferowane przez firmę C&C Partners mogą zostać wdrożone jako pojedyncze rozwiązania lub jako zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem i komunikacją, gwarantujący modularną rozbudowę oraz otwarte interfejsy dla innych urządzeń działających w ramach obiektów Straży Granicznej. Takie podejście gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji oraz możliwość jej rozbudowy w czasie.

C&C Partners oferuje zaawansowane technicznie i programowo rozwiązania dedykowane dla obiektów Straży Granicznej. Wieloletnie doświadczenie w zakresie sprostania specyficznym wymaganiom stawianym systemom zabezpieczeń elektronicznych oraz perymetrycznych pozwala na elastyczne dopasowanie proponowanego rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta oraz do obowiązujących wytycznych. Dostarczane systemy wspomagają pracę funkcjonariuszy oraz podnoszą bezpieczeństwo osób przebywających na terenie obiektów, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów zarządzania nimi. Inteligentne systemy mają nad funkcjonariuszami tą przewagę, że nigdy nie tracą czujności, nie potrzebują snu, czy są odporne na złą pogodę.

Oferujemy szeroką gamę technologicznych rozwiązań, które pozwalają sprostać takim wyzwaniom, jak:

  • detekcja wtargnięć intruzów do strefy chronionej
  • detekcja pozostawionych obiektów
  • analiza twarzy
  • zarządzenie dostępem użytkowników do poszczególnych stref ochrony , pomieszczeń (KD)
  • bezpieczna komunikacja rozgłoszeniowa
  • płynna komunikacja na przejściach
  • niezawodna komunikacja w ośrodkach dla cudzoziemców

Bezpieczeństwo obiektów straży granicznej jest realizowane za pomocą:

  • systemu komunikacji interkomowej
  • systemu ochrony obwodowej (bariery mikrofalowe, kable sensoryczne)
  • kamer termowizyjnych
  • systemu kontroli dostępu
  • systemu sygnalizacji włamania i napadu
  • zintegrowanego monitoringu wideo z inteligentną analizą obrazu
  • Zintegrowanej platformy do Zarządzania poszczególnymi Systemami bezpieczeństwa

    System, który poprawia bezpieczeństwo oraz wspiera użytkownika w weryfikacji jest system monitoringu wizyjnego obiektu. W ramach tego systemu zapewniamy monitoring wizyjny w oparciu o kamery termowizyjne dalekiego lub bliskiego zasięgu, uzupełnione kamerami stałopozycyjnymi oraz kamerami poglądowymi PTZ. Ponadto przy wsparciu platformy VMS, możemy prowadzić analizę obrazu, analizę twarzy, tablic rejestracyjnych, pozostawionych obiektów, czy szwędających się osób.

    Zapewnienie procedur bezpieczeństwa wymaga również sprawnej i szybkiej komunikacji. C&C Partners opracowało system komunikacji interkomowej, który zapewnia komunikację z interkomami w architekturze punkt-punkt i punkt-wiele punktów oraz nadawanie komunikatów zbiorowych z podziałem na poszczególne budynki, części budynków lub strefy wskazane. 

    System komunikacji głosowej możemy realizować na wiele sposobów, tj:

    • rozgłoszenie grupowe
    • komunikacja punkt-punkt, punkt – wiele punktów
    • informacje na głośniki tubowe
    • cicha kontrola

    Kontrola dostępu, która zabezpiecza budynki przed nieautoryzowanym dostępem do kluczowych stref/pomieszczeń np. kancelaria tajna, magazyn uzbrojenia itp. Rozwiązanie posiada również funkcjonalności zwiększające niezawodność systemu m.in. anty-passback (zabezpiecza przed podwójnym użyciem tej samej karty na tym samym wejściu). Umożliwia w każdej chwili blokadę wszystkich przejść w przypadku zdarzeń nadzwyczajnych, nadawanie uprawnień do poszczególnych przejść w czasie rzeczywistym. Dodatkowo system pozwala na zmianę trybu pracy czytników, bramek uchylnych z triodami itp. z poziomu wizualizacji. Możliwość podwójnej autoryzacji tj. karta + PIN, karta + autoryzacja operatora po weryfikacji obrazu CCTV.

    Rozwiązaniem odpowiadającym za bezpieczeństwo danego obiektu jest system sygnalizacji włamania i napadu. Umożliwia ono zabezpieczenie newralgicznych pomieszczeń detektorami ruchu, pełną wizualizację statusu detektorów i stref na stanowisku ochrony oraz zabezpieczenie dostępu do pomieszczeń specjalnych np. magazyn uzbrojenia poprzez przydzielenie wymogu wprowadzenia dwóch kodów dostępu.  Dodatkowo system pozwala na pełną wizualizację statusu detektorów i stref ochrony oraz zabezpieczenie dostępu do pomieszczeń specjalnych.

    Efektywne zarządzanie bezpieczeństwem to przede wszystkim zebranie informacji ze wszystkich zdarzeń w jednym miejscu. Do tego służy rozwiązanie C&C Partners dedykowane do monitoringu i zarządzania wszystkim systemami z jednego stanowiska operatorskiego w ramach jednego centrum nadzoru. System WinGuard jest oprogramowaniem klasy PSIM+.

    Oprogramowanie PSIM+ umożliwia efektywne monitorowanie i zarządzanie procesami bezpieczeństwa. Integruje różnorodne podsystemy, m.in. kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, monitoringu wizyjnego, interkomowy, parkingowy, rejestracji czasu pracy, czy sygnalizacji pożarowej. Dzięki rozbudowanym interfejsom, możliwa jest integracja dowolnego innego systemu wymaganego przez inwestora. 

    Rozbudowane narzędzia raportujące zdarzenia w oprogramowaniu PSIM+, pozwalają na odpowiednie raportowanie zdarzeń oraz informacji istotnych o zasobach i funkcjonowaniu poszczególnych systemów. Odpowiednie zarządzanie zgromadzoną wiedzą przekłada się na możliwość optymalnego zarządzania wieloma obiektami oraz porządkowanie obowiązujących w określonym obiekcie procedur, co przekłada się na optymalizację kosztów.

    Doskonałym uzupełnieniem powyższego rozwiązania jest zdalne zarządzanie obiektami, umożliwiające zarządzanie bezpieczeństwem rozproszonych obiektów jednostki wojskowej z jednego miejsca. Rozwiązanie pozwala również na otrzymywanie informacji alarmowych z różnych lokalizacji i optymalizuje procedury działań alarmowych. Natomiast pełne bezpieczeństwo przesyłanych danych jest zachowane dzięki zastosowaniu zaawansowanych protokołów szyfrujących.